Telšių suaugusiųjų mokykla

Savaitė be patyčių

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė 10b klasės mokinė Kamilė Norvilytė

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Telšių suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriaus mokiniai aktyviai įsijungė į „Veiksmo savaitę be patyčių“. Savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į mokinius, patiriančius patyčias, skatinti kiekvieną mąstyti apie pagalbą silpnesniems ir skriaudžiamiems. Per savaitę atlikome tyrimą apie mokyklos mikroklimatą, diskutavome su mokiniais ir mokytojais apie patyčių problemą, piešėme piešinius, darėme plakatus. Visus savo sukurtus darbus sudėjome į knygą „Gyvenkime be patyčių!“


 

 

Karjeros diena

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė 8 klasės mokinė Toma Višniauskaitė

Kovo 23 dieną Telšių suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriuje lankėsi Telšių teritorinės darbo biržos jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Vitalija Stasiulienė. Ji supažindino mokinius su karjeros galimybėmis, pademonstravo filmą apie profesijų pasirinkimo svarbą, pasiūlė užpildyti anketas, iš kurių buvo galima suprasti, kokią specialybę kiekvienas gali rinktis. Viešnia akcentavo, kad visi esame skirtingi, todėl ir profesiją kiekvienas turime rinktis pagal savo pomėgius ir galimybes.

 

 

„100 žinučių Lietuvai“

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Telšių suaugusiųjų mokykla Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga pasipuošė didžiuliu šimtalapiu žaliuojančiu ąžuolu. IIa ir IIIa klasių moksleiviai, vadovaujami istorijos mokytojos Gitanos Piktužytės, rinko medžiagą apie svarbiausius įvykius Lietuvoje nuo 1918 iki 2018 metų. Padedami dailės mokytojos Aušros Sirutienės, mokiniai nupiešė Lietuvos girių karalių - ąžuolą ir įdomiausius faktus, reikšmingiausius įvykius surašė ant kiekvieno ąžuolo lapo. Taip gimė moksleivių sukurtas projektas „100 žinučių Lietuvai“.


   

Gyvūnų diena mokykloje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė 10b klasės mokinė Kamilė Norvilytė

Sausio 22 dieną Suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriuje lankėsi VšĮ Telšių Uodegėlės‘‘ savanoriai. Jie supažindino su šios organizacijos veikla, pasakojo apie žmonių elgesį su gyvūnais. „Telšių uodegėlės‘‘ savanoriai buvo atsinešę parodyti 2 kalytes – pasakojo apie jų patekimą į gyvūnų prieglaudą, apie jų priežiūrą. Moksleiviams buvo įdomu klausytis istorijų apie išgelbėtus gyvūnus. Jie panoro taip pat padėti gyvūnėliams – atnešė jiems maisto, dubenėlių ir kitų reikalingų daiktų. Telšių „Uodegėlės‘‘ savanoriai pakvietė mokinius užsukti pažiūrėti prieglaudoje laikomų gyvūnų ir padėti surasti jiems namus bei gerus šeimininkus.

 

   

BETLIEJAUS ŽVAIGŽDĖ - 2017

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Mokyklos vokalinis ansamblis, vadovaujamas Aušros Šlajienės, dalyvavo Telšių rajono vaikų ir moksleivių chorų bei vokalinių ansamblių festivalyje – konkurse „BETLIEJAUS ŽVAIGŽDĖ - 2017“.

 

 

   

Mokymosi galia ir žavesys

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

2018m. lapkričio 21d. Suaugusiųjų mokykloje vyko anglų kalbos mokytojos Linos Mickevičienės seminaras apie skaitmeninių priemonių panaudojimą mokymo procese. Šis renginys skirtas suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi galia ir žavesys‘‘. Mokytoja Lina Mickevičienė pabrėžė žurnalisto Andriaus Tapino mintį, kad suaugusiųjų švietėjų pagrindinis iššūkis - motyvacijos sužadinimas ir mokymosi naudos atskleidimas. Įdomu tai, kad į suaugusiųjų mokymą netrukus ateis dabartinė z- karta, puikiai išmananti ir valdanti naujausias technologijas. Kad mokytojai galėtų tokius mokinius mokyti, jie patys turi būti susipažinę su šiomis technologijomis ir gebėti jomis naudotis. Mokytoja Lina pademonstravo internetinės programos „Socrative‘‘ bei „Kahoot‘‘ galimybes, supažindino su internetiniu puslapiu Quizlet. Mokytojams buvo įdomu pabūti mokiniais, kurti bei iššifruoti QR kodą bei atlikti įvairias interaktyvias užduotis. Mokyklos bendruomenės nariai įsitikino, kad naudojant skaitmenines priemones, mokymosi procesas gali tapti ne tik naudingas, bet ir patrauklus.


 

   

Puslapis 3 iš 16