Telšių suaugusiųjų mokykla

Ištiesk pagalbos ranką!

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Kovo 20d. Telšių suaugusiųjų mokykloje, kaip ir daugelyje bendrojo ugdymo įstaigų Lietuvoje, startavo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ – 2017‘‘ Ši savaitė skirta draugiškiems tarpusavio santykiams, pagarbiam bendravimui, kurio, iš tiesų, stokojama daugeliui – tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriaus mokiniai kartu su mokytojais žiūrėjo ir aptarė filmus apie moksleivių bendravimo problemas, diskutavo apie patyčių atsiradimą ir jų stabdymą. Rašiniuose mokiniai teigė, kad yra patyrę nemalonių, juos žeidžiančių situacijų ir nebenorėtų jų prisiminti. Pats žodis „patyčios‘‘ daugeliui kelia siaubą, todėl buvo pasiūlymų apskritai šio žodžio vengti, daugiau dėmesio skirti pozityviems dalykams. Apie tai kalba 9b klasės mokinės Kamilės Norvilytės sukurtas plakatas „Ištiesk pagalbos ranką!‘‘

 

 


 

Pažintis su profesiniu mokymu

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Telšių suaugusiųjų mokyklos mokiniai bei jaunimo ugdymo skyriaus dešimtokai pirmąją pavasario dieną aplankė kaimynystėje įsikūrusį Telšių profesinio rengimo centrą. Čia suorganizuotoje profesijų dienoje dalyviai išklausė pasisakymus apie amato įgijimo svarbą bei centre vykdomas profesinio mokymo programas. Salėje skambėjo mokinių atliekamos dainos, linksmai sukosi šokių kolektyvo merginos. Praktinio mokymo centre su įstaigoje įgyjamais amatais mokiniai galėjo susipažinti iš arčiau.

 

 


Savaitės pradžioje Telšių suaugusiųjų mokyklos ir jaunimo skyriaus dešimtokai bendravo su atstovais iš VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos. Mokiniai susipažino su specialybėmis, kurias galima įsigyti baigus dešimtą klasę, išklausė papasakojimo apie mokyklos veiklą, išgirdo atsakymus į rūpimus klausimus apie mokymąsi šioje įstaigoje.

 


 

Renginiai, skirti gimtajai kalbai

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Vasario mėnesį Suaugusiųjų mokykloje vyko renginiai, skirti gimtosios kalbos puoselėjimui. Mokiniai ir mokyklos bendruomenės atstovai dalyvavo nacionaliniame V.Kudirkos Dailyraščio konkurse „Rašom! 2017‘‘. Gražiausiai rašančia mokine, kaip ir pernai, pripažinta Samanta Saltonaitė (IVa kl.) Džiugu, kad mokytojai irgi miklino rankas norėdami išgauti dailų raštą. Originaliausio rašto savininkėmis tapo Lina Galdikienė, Jolanta Stonienė, Stanislava Višniauskienė, Gražina Raudonienė. Jų darbai išsiųsti į Vilnių.

Vasario 21 d. minint gimtosios kalbos dieną buvo organizuojama plakatų apie kalbos išsaugojimą paroda, per įvairių dalykų pamokas vyko diskusijos apie kalbos bei tarmės reikšmę žmogaus gyvenime, mokyklos bibliotekoje surengta žodynų paroda.

 

Vasario 24 d. mokykloje buvo rašomas nacionalinis diktantas. Ši akcija jau tapo tradicija, sukviečiančia visus kalbos mylėtojus pasitikrinti gimtosios kalbos žinias. Tai ne tik kalbos įgūdžių pasitikrinimas, bet ir bendrystės jausmas. Malonu, kad kasmet vis daugėja norinčių dalyvauti gimtajai kalbai išsaugoti skirtose akcijose.

 


   

Padėka Gabijai Vėlavičiūtei

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Dėkojame IIIa klasės mokinei Gabijai Vėlavičiūtei už dalyvavimą G.Morkūno vardo esė konkurse. Jos esė „Karalius savo soste'' bus spausdinamas interneto dienraštyje „Bernardinai.lt''
   

Suaugusiųjų švietėjai dalijosi patirtimi

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Į seminarą „Suaugusiųjų skaitmeninis raštingumas, verslumas ir užimtas“ susirinko suaugusiųjų švietimo atstovai iš Plungės, Šilalės, Tauragės ir Telšių. Renginio metu buvo pristatytos PIAAC tyrimo išvados, diskutuota, kaip šio tyrimo kontekste reikėtų organizuoti suaugusiųjų švietimą ateityje, kaip panaudoti „Epale“ platformą tobulinant suaugusiųjų švietimo kokybę. Savo darbo patirtimi dalijosi Tauragės suaugusiųjų mokymo centro ir Telšių suaugusiųjų mokyklos atstovai

Mūsų mokyklos andragogės A. Sirutienė ir S. Albrikienė dalijosi savo patirtimi organizuojant jau tradicija tapusius  Suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius – dailės ir literatūros popietes. Susirinkusieji į seminarą galėjo apžiūrėti A. Sirutienės paveikslų parodą, kurią pristatė pati autorė, o S. Albrikienė pasiūlė praktiškai išbandyti kai kurias šių renginių veiklas.


   

Dailės ir literatūros popietė

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

2016 m. suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi spalvos“ prasidėjo Telšių suaugusiųjų mokyklos dailės mokytojos Aušros Sirutienės - Oreigės tapybos darbų parodos pristatymu - literatūrine popiete „Rudenėjanti moteris rudenį“. Lietuvių kalbos mokytoja Sonata Albrikienė susirinkusius pakvietė skaitant M. Martinaičio, J. Aisčio, V. Mykolaičio-Putino eiles ieškoti poezijos ir dailės sąskambių. O mokytoja A. Sirutienė visiems pasiūlė atliekant praktinę užduotį parodyti, kaip jie jaučia žodžio ir nuotaikos spalvas. Popietės dalyviai mielai įsitraukė į šį intelektualų žaidimą: deklamavo eilėraščius, komentavo parodos paveikslus, savo įžvalgas siejo su asmeninėmis patirtimis.  Tai jau trečiasis tokio pobūdžio renginys, tampantis suaugusiųjų mokymosi savaitės tradicija.


   

Puslapis 4 iš 15