Telšių suaugusiųjų mokykla

Mokėmės nepaklysti „Profesijų labirinte“

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Telšių suaugusiųjų mokyklos mokiniai balandžio pradžioje apsilankė Telšių teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centre. Telšių miesto projekto „Atrask save“ koordinatorė Rūta Ruvelytė kalbėjo mokiniams apie tinkamos profesijos pasirinkimo svarbą, priminė karjeros planavimo žingsnius. Dalyviai sužinojo apie galimybes tapti savanoriu, žaidė „Profesijų labirintą”.

Paraginti labiau susirūpinti savo karjera, mokiniai buvo pakviesti dažniau apsilankyti bei pasinaudoti ten sukaupta informacija apie profesinės ateities pasirinkimo galimybes.

Plačiau sužinoti apie Jaunimo darbo centro siūlomas paslaugas galima:

https://www.ldb.lt/jaunimui/jdc/Puslapiai/Telsiai.aspx

 

 

 

„Rašom!“

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Š.m. vasario 2-4 d. Telšių suaugusiųjų mokykloje buvo organizuotas Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom!‘‘ Dailyraščio tikslas- ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.

Daugeliui šiandieninių mokinių, įpratusių rašyti greitai, be diakritinių ženklų, nekreipiant dėmesio į rašto aiškumą, taisyklingumą, šis konkursas atrodė kaip didžiulis iššūkis. Keletas mokinių teigė, kad informacinių technologijų amžiuje rašymas ranka greit išnyks. Tačiau daugelis pripažino, kad su malonumu skaito ranka rašytą tekstą , ir mielai įsijungė į dailyraščio konkursą.

Džiugu, kad išbandyti savo galimybes dailyraščio rašymo konkurse panoro ir mokyklos bendruomenės nariai. Gražiausia rašysena galėjo pasigirti mokytojai : Jolanta Stonienė, Aušra Šlajienė, Lina Mickevičienė, Violeta Kovienė, ūkinės dalies vedėja Stanislava Višniauskienė. Iš moksleivių gražiausio rašto autore pripažinta IIIa klasės mokinė Samanta Saltonaitė.

 

 

 

Užgavėnės

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aušra Šlajienė

Vasario 9 d. Suaugusiųjų mokyklos jaunimo skyriaus mokiniai surengė Užgavėnių linksmybes. Tam buvo ruošiamasi iš anksto: mokiniai pasigamino Užgavėnių kaukes, išmoko dainų ir šokių, tad beliko tai pristatyti mokyklos bendruomenei.

   

Lietuvos laisvės gynimo 25-ečio paminėjimas

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Telšių suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriaus mokytojas Arūnas Raudonaitis

Lietuvos laisvės gynimo 25 -ečio minėjimas vyko ir Telšių suaugusiųjų mokykloje. Uždegus žvakutes, mokyklos salėje buvo žiūrimi videofilmai, menantys tų dienų įvykius. Mokyklos direktorius G.Simonavičius paminėjo, kad visų valstybių ir tautų gyvenime ateina dienų ir valandų, kai išbandoma jų valia, brolybė ir ryžtas apginti tai, kas svarbiausia. Tokių akimirkų metu, sprendžiamas bendruomenės narių likimas. Išbandomi šios bendruomenės žmogiški ryšiai ir pasiryžimas vienas dėl kito daug paaukoti ir atiduoti.

   

Kalėdinė popietė

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Deimantė G. 10 kl.

Paskutiniąją šių metų mokslo dieną – gruodžio 23-ąją – mokykloje vyko kalėdinė popietė. Salėj susirinkę mokiniai ir mokytojai žaidė įvairiausius įdomius žaidimus. Visiems šventinę nuotaiką susikurti padėjo 8-10 klasių mergaičių dainuojamos kalėdinės dainos. O svarbiausiu renginio momentu tapo Metų aktyviausio mokinio ir mokinės apdovanojimas. Jais tapo Donatas Šaulys (8 kl.) ir Deimantė Gedrimaitė (10 kl.). Visi atsisveikinome iki susitikimo kitais metais linkėdami gražių, linksmų švenčių ir daug dovanų.


 

   

Prakalbinti paveikslai

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Telšiuose suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai prasidėjo didžiule respublikine konferencija, o užsibaigė jaukiu kameriniu renginiu, skirtu savo dvasinio pasaulio turtinimui. Telšių švietimo centre vyko dailės parodos atidarymas – literatūrinė popietė „Būsenos, kai žodžiųnepakanka“. Suaugusiųjų mokyklos dailės mokytoja Aušra Sirutienė šį kartą pristatė savo tapybos darbų parodą „Būsenos“, o lietuvių kalbos mokytoja Sonata Albrikienė ėmėsi keisto dalyko – prakalbinti ne tik žiūrovus, bet ir paveikslus.

Stebint gamtą, kai žmogus patiria dvasinio pakilimo, susižavėjimo būseną, dažnai pritrūksta žodžių. Vieniems Dievo duota tai išreikšti eilėmis, kitiems savo tapomais paveikslais, tačiau daugeliui išsiveržia tik atodūsis arba apgailėtinas „puiku“. Šiame renginyje mokytoja S. Albrikienė pasiūlė prabilti poeto Henriko Radausko žodžiais, nes jo eilės tapybiškos, o A. Sirutienės paveikslai poetiški. Nebuvo lengva dalyviams paleisti poeziją iš analizės gniaužtų, o save iš vertinimo baimės, tačiau vėliau patys nustebo, kaip darniai deklamuojami eilėraščiai prigludo prie pasirinkto paveikslo, o tada iš atminties daugeliui išniro ir pačių patirtys, matyti vaizdai. Bandymas lieti akvarelę tą popietę dalyviams leido pabūti kūrėjais, atrasti naujas galimybes fiksuoti savo būsenas, kalbėti vaizdais, eilėm.

Dar ilgai niekas neskubėjo skirstytis, nes norėjosi dalytis naujomis patirtimis, pastebėjimais. Brandus žmogus turėtų būti ne tik aktyvus pilietis, bendruomenės narys, jis visų pirma turėtų būti aktyvus pats sau, – toks apibendrinimas nuskambėjo šešioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“ paskutiniajame renginyje.

 

 

 

   

Puslapis 6 iš 16