Telšių suaugusiųjų mokykla

Mokymosi galia ir žavesys

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

2018m. lapkričio 21d. Suaugusiųjų mokykloje vyko anglų kalbos mokytojos Linos Mickevičienės seminaras apie skaitmeninių priemonių panaudojimą mokymo procese. Šis renginys skirtas suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi galia ir žavesys‘‘. Mokytoja Lina Mickevičienė pabrėžė žurnalisto Andriaus Tapino mintį, kad suaugusiųjų švietėjų pagrindinis iššūkis - motyvacijos sužadinimas ir mokymosi naudos atskleidimas. Įdomu tai, kad į suaugusiųjų mokymą netrukus ateis dabartinė z- karta, puikiai išmananti ir valdanti naujausias technologijas. Kad mokytojai galėtų tokius mokinius mokyti, jie patys turi būti susipažinę su šiomis technologijomis ir gebėti jomis naudotis. Mokytoja Lina pademonstravo internetinės programos „Socrative‘‘ bei „Kahoot‘‘ galimybes, supažindino su internetiniu puslapiu Quizlet. Mokytojams buvo įdomu pabūti mokiniais, kurti bei iššifruoti QR kodą bei atlikti įvairias interaktyvias užduotis. Mokyklos bendruomenės nariai įsitikino, kad naudojant skaitmenines priemones, mokymosi procesas gali tapti ne tik naudingas, bet ir patrauklus.


 

 

KVIEČIAME MOKYTIS VAIRUOTI

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Telšių suaugusiųjų mokykla organizuoja pirminio vairavimo mokymo „B“ kategorijos kursus.

Kursų kainos mažiausios Telšiuose:

Už vairavimo teorinį ir praktinį mokymą – 262,10 Eur. Tame skaičiuje:

Už teorijos mokyklinį egzaminą – 2,90 Eur.

Už praktinio vairavimo mokyklinį egzaminą –7,24 Eur.

Už papildomą praktinio vairavimo mokymą

(1 val.) – 7,50 Eur.

Norintieji teoriją mokosi savarankiškai (apmokėjimas atitinkamai sumažėja).

Mus rasite S. Daukanto g. 17, Telšiai,

telef. 868687990; El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 

2017 m. rugsėjo 1-oji

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Mieli moksleiviai, mokytojai,

Rugsėjo 1-ąją visi drauge atverčiame naują puslapį savo gyvenime. Moksleiviams linkime kuo daugiau sužinoti, išbandyti, patirti, drąsiai žengti mokslo ir žinių keliu. Mokytojams – žadinti mokinių mąstymą, rodyti kelią į žinių pasaulį ir drąsinti juo eiti. Telydi visus pažinimo džiaugsmas ir svajonių išsipildymas!

 

Jaunimo ugdymo skyriaus Rugsėjo 1-osios šventė vyks 10 val. mokyklos salėje.

Suaugusiųjų mokyklos Rugsėjo 1-osios šventė vyks 10 val. mokyklos salėje.

 

 

Edukacinė išvyka į Estiją

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Mokyklos mokytojos Aldona Norkienė, Gitana Bugušinskienė ir Jolanta Stonienė balandžio 7-8 dienomis dalyvavo edukacinėje išvykoje į Estijos miestus Taliną ir Tartu. Ekskursijoje dalyvavę Telšių rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai aplankė Sveikatos priežiūros muziejų Taline. Jame išvydo žmogaus kūno sandaros modelių, tikrų organų ekspoziciją, medicininių prietaisų kūno pakitimams tirti. Interaktyviame mokslo centre AHHA, įsikūrusiame Tartu mieste, buvo galima išbandyti fizikos dėsnius. Lankytojams leidžiama patirti vandens slėgio poveikį, įgarsinti filmo personažus, važiuoti dviračiu ant lyno.  Žavėjo didelio realaus skruzdėlyno gyvenimas, viščiuko ritimasis iš kiaušinio ir dar daug įvairių potyrių, leidžiančių „įdarbinti“ savo jutimus. Čia, derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina realybės iliuzija, įkvepianti netradicinių mokymosi erdvių atradimui.

 

Ištiesk pagalbos ranką!

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Kovo 20d. Telšių suaugusiųjų mokykloje, kaip ir daugelyje bendrojo ugdymo įstaigų Lietuvoje, startavo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ – 2017‘‘ Ši savaitė skirta draugiškiems tarpusavio santykiams, pagarbiam bendravimui, kurio, iš tiesų, stokojama daugeliui – tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriaus mokiniai kartu su mokytojais žiūrėjo ir aptarė filmus apie moksleivių bendravimo problemas, diskutavo apie patyčių atsiradimą ir jų stabdymą. Rašiniuose mokiniai teigė, kad yra patyrę nemalonių, juos žeidžiančių situacijų ir nebenorėtų jų prisiminti. Pats žodis „patyčios‘‘ daugeliui kelia siaubą, todėl buvo pasiūlymų apskritai šio žodžio vengti, daugiau dėmesio skirti pozityviems dalykams. Apie tai kalba 9b klasės mokinės Kamilės Norvilytės sukurtas plakatas „Ištiesk pagalbos ranką!‘‘

 

 


   

Pažintis su profesiniu mokymu

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Telšių suaugusiųjų mokyklos mokiniai bei jaunimo ugdymo skyriaus dešimtokai pirmąją pavasario dieną aplankė kaimynystėje įsikūrusį Telšių profesinio rengimo centrą. Čia suorganizuotoje profesijų dienoje dalyviai išklausė pasisakymus apie amato įgijimo svarbą bei centre vykdomas profesinio mokymo programas. Salėje skambėjo mokinių atliekamos dainos, linksmai sukosi šokių kolektyvo merginos. Praktinio mokymo centre su įstaigoje įgyjamais amatais mokiniai galėjo susipažinti iš arčiau.

 

 


Savaitės pradžioje Telšių suaugusiųjų mokyklos ir jaunimo skyriaus dešimtokai bendravo su atstovais iš VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos. Mokiniai susipažino su specialybėmis, kurias galima įsigyti baigus dešimtą klasę, išklausė papasakojimo apie mokyklos veiklą, išgirdo atsakymus į rūpimus klausimus apie mokymąsi šioje įstaigoje.

 


   

Renginiai, skirti gimtajai kalbai

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Vasario mėnesį Suaugusiųjų mokykloje vyko renginiai, skirti gimtosios kalbos puoselėjimui. Mokiniai ir mokyklos bendruomenės atstovai dalyvavo nacionaliniame V.Kudirkos Dailyraščio konkurse „Rašom! 2017‘‘. Gražiausiai rašančia mokine, kaip ir pernai, pripažinta Samanta Saltonaitė (IVa kl.) Džiugu, kad mokytojai irgi miklino rankas norėdami išgauti dailų raštą. Originaliausio rašto savininkėmis tapo Lina Galdikienė, Jolanta Stonienė, Stanislava Višniauskienė, Gražina Raudonienė. Jų darbai išsiųsti į Vilnių.

Vasario 21 d. minint gimtosios kalbos dieną buvo organizuojama plakatų apie kalbos išsaugojimą paroda, per įvairių dalykų pamokas vyko diskusijos apie kalbos bei tarmės reikšmę žmogaus gyvenime, mokyklos bibliotekoje surengta žodynų paroda.

 

Vasario 24 d. mokykloje buvo rašomas nacionalinis diktantas. Ši akcija jau tapo tradicija, sukviečiančia visus kalbos mylėtojus pasitikrinti gimtosios kalbos žinias. Tai ne tik kalbos įgūdžių pasitikrinimas, bet ir bendrystės jausmas. Malonu, kad kasmet vis daugėja norinčių dalyvauti gimtajai kalbai išsaugoti skirtose akcijose.

 


   

Padėka Gabijai Vėlavičiūtei

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Dėkojame IIIa klasės mokinei Gabijai Vėlavičiūtei už dalyvavimą G.Morkūno vardo esė konkurse. Jos esė „Karalius savo soste'' bus spausdinamas interneto dienraštyje „Bernardinai.lt''
   

Puslapis 5 iš 14