Telšių suaugusiųjų mokykla

Europos kalbų diena

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Jau nuo 2001 metų rugsėjo 26 dieną visoje Europoje minima Europos kalbų diena. Suaugusiųjų mokykloje ta proga pasidžiaugti ir atgaivinti kalbų mokėjimo įgūdžius pakvietė anglų kalbos mokytoja Lina Galdikienė. Renginį pradėjo IVa klasės merginų duetas, kuris pritariant gitarai atliko anglišką dainą „I am sailing“. Renginį tęsė abiturientės Aurelija ir Deimantė, kurios susirinkusiuosius supažindino su įdomiais faktais apie Europos kalbas. Ypatingai aktyviai ir geranoriškai prie renginio organizacijos prisidėjo mokyklos bendruomenė. 7/8 klasės jaunimo skyriaus mokiniai parengė parodėlę apie idiomas, kurioje kūrybiškai perteikė savo mintis apie perkeltinės prasmės frazes. Išradingi ir aktyvūs buvo mokyklos mokytojai, administracija ir personalo darbuotojai, kurie nusifilmavo vaizdo klipe. Čia kiekvienas skirtingomis kalbomis sakė frazę „Aš tave myliu“, o mokiniai turėjo atspėti, kokia kalba buvo ištarta ši frazė. Renginio pabaigoje 7/8 klasės mokiniai visus kvietė atspėti, kokius du žodžius jie užšifravo vaizduodami raides – tai buvo žodžiai „Myliu kalbą“. Prieš išsiskirstydami visi vaišinosi obuoliais, plačiai šypsodamiesi kartojo skambiausias frazes įvairiomis kalbomis.

 

 

 

 

 

 

 


 


 

Sveikinimas

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

 

Mieli mokytojai, moksleiviai, tėveliai, globėjai

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Su spalvingais medžių lapais ir rudenio vėjo gūsiais rugsėjis atvers naują mūsų gyvenimo puslapį. Pagalvokime, ką svarbiausio norėtume jame užrašyti. Branginkime kiekvieną savo dieną, pripildykime ją kaip indą naujomis svajonėmis, viltimis ir pastangomis pamatyti visame kame sėkmės perspektyvą, pajuskime visą gyvenimo pilnatvę.

 


SĖKMINGO IR GAUSA DŽIUGINANČIO JUMS RUGSĖJO

Mokyklos direktorius Gediminas Simanavičius


 

 

   

Telšiuose startuoja produktyvusis mokymasis

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Darius Martinkus

Rugpjūčio 20-21 d. Telšiuose vyko seminarai ,,Produktyviojo mokymosi kompetencijų ugdymas“ III modulis. Mokymuose dalyvauja 6 Respublikos mokyklų pedagogai, vadovai, specialistai tarp jų ir Telšių Suaugusiųjų mokyklos mokytojai.

Pagrindinės temos:

Produktyvusis mokymasis ir bendrieji ugdymo planai. PM ugdymo turinio konstravimas. Individualūs ugdymosi panai. Produktyviojo mokymosi tvarkaraščio sudarymas. Pasirengimas mokslo metų pradžiai.

Nuo rugsėjo 1d. suaugusiųjų mokyklos PM (produktyvaus mokymosi) klasėje pageidauja mokytis 9 devintokai. Mokys juos mokytojai J.Koncevičius ir J.Klimienė

Rugsėjo mėnuo – orientacinis mėnuo. Kas neapsisprendę ir pageidaujate mokytis kitaip –kviečiame prisijungti.


   

Paskutinis skambutis

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Akimirkos iš gegužės 28d. vykusios paskutinio skambučio šventės

 

 

   

Mokinių konferencijoje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Kovo 10 dieną Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko respublikinė praktinė mokinių konferencija „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti. Šiame renginyje pranešimą skaitė Telšių suaugusiųjų mokyklos IIIa klasės mokinė Deimantė Steckytė. Ji, konsultuodamasi su lietuvių kalbos mokytoja S. Albrikiene, paruošė pristatymą „Žydų tautos pėdsakai Telšiuose“. Mokinė pasinaudojo keletą metų mūsų mokykloje vykdyto ir 2009 metais užbaigto tarptautinio projekto „Žydų švietimo tradicijos Europoje“ medžiaga ir pačios surinkta informacija apie šios tautos kultūros įprasminimą viešosiose miesto erdvėse.

Prasmingai paminėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną panoro ir dar dvi tos pačios klasės mokinės Vaida Vasiliauskienė ir Jurgita Daugmaudytė. Merginos džiaugėsi galimybe praplėsti savo akiratį, nes išgirsti pranešimai buvo įdomūs ir informatyvūs. Visos trys mokinės teigė, kad dalyvavimas tokiuose renginiuos suteikia ne tik mokslinės naudos, bet ir praktinės – mokomasi bendrauti nebuitinėje terpėje, atsiranda noras patikėti savo jėgomis ir paskata tobulėti. Panašią mintį išsakė ir konferenciją apibendrinęs KU socialinių mokslų fakulteto dekanas Humanitarinių mokslų daktaras profesorius Antanas Bučinskas. Profesorius pasidžiaugė susirinkusia jaunuomene, kuri Nepriklausomybės 25-mečio išvakarėse įkvepia tikėjimui ir vilčiai, kad šie jauni žmonės kurs tolerancija ir išmintimi grįstą gyvenimą Lietuvoje.


 

 

   

Puslapis 7 iš 15