Telšių suaugusiųjų mokykla

Produktyvusis mokymasis – nauja galimybė kitokiam mokiniui

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Nuo kitų mokslo metų Telšių suaugusiųjų mokykla pradės taikyti Produktyviojo mokymo modelį jaunimo ugdymo skyriuje. Ši naujovė jau išbandyta trijose respublikos mokyklose, o nuo rugsėjo 1-osios ją taikys dar septynios (jų tarpe ir TSM).

Vasario 19 d. pradėjome kone metus truksiančius būsimų produktyviojo mokymo mokytojų ir visos mokyklos bendruomenės mokymus, kad per ateinantį pavasarį ir vasarą pasirengtume rugsėjį priimti mokinius į šias alternatyvaus mokymosi grupes. Tai bus devintokai, nusprendę išbandyti kitokį pagrindinio išsilavinimo įgijimo būdą: dalį savaitės dienų mokytis mokykloje, o likusią dalį – praktinio mokymosi vietose. Lektorių komanda mokyklos bendruomenei pristatė „Alternatyviojo ugdymo“ projektą, išaiškino produktyviojo mokymosi teorines prielaidas, aptarė išbandžiusiose mokyklose įvykusius pokyčius mokantis produktyviojo mokymosi būdu.

Mokytojams iškilo daugybė klausimų, bet į juos atsakymų ieškoti dar yra laiko, dar bus seminarų ir diskusijų, bet esame nusiteikę ieškoti naujų būdų mokyti mūsų kiek kitokius neakademinius mokinius.

 

Skaitovų konkursas

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Sausio 20 dieną mūsų mokykloje vyko Telšių rajono mokyklų I zonos skaitovų konkursas. Penkių mokyklų – V. Borisevičiaus gimnazijos, „Germanto“, Viešvėnų, Upynos ir, aišku, suaugusiųjų – mokiniai, mylintys knygą, gebantys suvokti ir scenoje atskleisti meninio teksto prasmes, susirinko varžytis dėl galimybės dalyvauti rajoniniame konkurse. Dalyvavo 13 mokinių – nuo penktoko iki dvyliktoko, jie skaitė daug įdomių tekstų – nuo danties skausmo iki informacinės dietos temos. Mokytojų komisija išrinko 5 labiausiai klausytojus sujaudinusius skaitovus ir suteikė jiems galimybę pasirodyti Žemaitės teatro scenoje.

I zonos skaitovų konkurso 5-8 klasių grupės laureatai:

Mantas Vėlavičius, Viešvėnų pagrindinės mokyklos 6 kl. mokinys;

Vilius Dikontas, V. Borisevičiaus gimnazijos 7a kl. mokinys;

Urtė Žukauskaitė, „Germanto“ pagrindinės mokyklos 8b kl. mokinė.

I zonos skaitovų konkurso 9-12 klasių grupės laureatai:

Roberta Pociutė, Suaugusiųjų mokyklos jaunimo skyriaus 10a kl. mokinė;

Edvardas Grušas, V. Borisevičiaus gimnazijos IVa kl. mokinys

Sveikiname Robertą, džiaugiamės jos gebėjimais ir linkime sėkmės!


 

 

Naujovė suaugusiųjų mokykloje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jaunimo ugdymo skyriaus vedėjas Darius Martinkus

Naujovė suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriuje: 2015 m.m. diegiamas produktyvusis mokymas

Lapkričio pradžioje Kaune vyko seminaras mokyklų komandoms apie Produktyviojo mokymosi modelį(PM) ir jo diegimo galimybes. Seminare dalyvavo 20 mokyklų, svarstančių PM modelio diegimą, atstovai. Po seminaro 7 mokyklos išreiškė norą ir pateikė oficialius prašymus dalyvauti PM diegsiančių mokyklų atrankoje. Telšių suaugusiųjų mokykla taip pat dalyvavo PM atrankoje ir įgijo teisę nuo 2015 m.m. diegti produktyvųjį mokymąsi 9 –os klasės mokiniams.

Kuo naudingas produktyvusis mokymas? Šio mokymo esmė- prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių. Tai nėra alternatyva mokymuisi, tai alternatyva įprastam ugdymui. Šiandien pastebima, kad daugelis jaunimo nesugeba mokytis tradiciniu būdu, kai kuriems mokiniams trūksta motyvacijos. Kad tokie moksleiviai galėtų rasti savo vietą gyvenime, jiems siūloma per praktinę veiklą už mokyklos ribų įprasminti mokymąsi mokykloje. Kas gali būti patraukliau paaugliui, nei žinoti, kad jis gali daryti tai, ką nori, kas jį labiausiai domina. Mokiniai, pasirinkę mokytis PM būdu, 3 ar 4 dienas mokysis mokykloje, o likusį laiką – praktikos vietoje. (kavinėje, viešbutyje, parduotuvėje ir t.t.)Produktyvųjį mokymą pasirinkusių mokyklų (2012-2014m.Lietuvoje PM modelį jau taikė 3 mokyklos)mokiniai teigė, kad mokydamiesi praktikos vietose susipažino su įvairių profesijų ypatumais, įgijo darbo įgūdžių, suvokė, ką reiškia darbo diena ir jos ritmas. Daugeliui mokinių sustiprėjo mokymosi motyvacija, pagerėjo pažangumas,padidėjo savivertės jausmas. PM- tai naujovė švietimo srityje, kuri palaipsniui turėtų skintis kelią šalies mokyklose.

 

   

Mes jau ruošiamės Kalėdoms!

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Papuoškime mokyklą savo rankų darbo džiaugsmeliais, kad visiems pas mus būtų miela, šilta ir jauku. Adata, siūlas, sagutės, karoliukai, žinoma, dar gera draugija – šitaip prišaukiama kalėdinė dvasia. Sumaniausiųjų, darbščiausiųjų tikrai lauks siurprizai.

Tas, kuris neturi Kalėdų širdyje, niekada jų neras po Kalėdų eglute!

 

   

Literatūrinė paroda „Apie daiktų skambesį ir žodžių džiugesį“

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

2014 m. lapkričio 17–23 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pakvietė jungtis į penkioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės judėjimą. Šių metų savaitės tema „Gyvybės medis“.

Ta proga Telšių suaugusiųjų mokyklos mokytojos Sonata Albrikienė ir Aušra Sirutienė organizavo literatūrinę parodą „Apie daiktų skambesį ir žodžių džiugesį“. Į renginį susirinko visas būrys dailės mokytojų, nevyriausybinių organizacijų atstovų ir net gimnazistų, netrukus tapsiančių jau suaugusiųjų švietimo dalyviais.

Ši paroda ypatinga tuo, kad eksponuojami dailės mokytojos Aušros Sirutienės darbai buvo susieti su Henriko Radausko ir Aido Marčėno poezija. Mokinės, pasirinkusios konkretų dailės darbą, deklamavo jam tinkančias eiles – taip jos atskleidė, kokį jaudinantį ryšį gali turėti skirtingos meno rūšys – dailė ir literatūra. Auditorija buvo nustebinta ir dar vienu eksperimentu – patys tapo bendro kūrybos akto dalyviais: kūrė eilėraščius, pasikliaudami renginio metu sužadintais jausmais ir primintomis poetinėmis raiškos priemonėmis.

Žavią popietę vainikavo Telšių švietimo centro direktorės R. Vargalytės linkėjimai niekada nenustoti mokytis ir kurti, nepamiršti, kad tik harmoninga asmenybė yra darnaus pasaulio pagrindas.


 


 

   

Nacionalinėje suaugusiųjų mokymosi savaitės „Gyvybės medis“ atidarymo konferencijoje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Telšių suaugusiųjų mokykla Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos kvietimu dalyvauja jau penkioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės „Gyvybės medis“ judėjime.

Lapkričio 14 d. mokytojos Sonata Albrikienė ir Jolanta Stonienė dalyvavo nacionalinėje savaitės atidarymo konferencijoje Panevėžyje.

Konferencijos metu buvo aptartos pagrindinės suaugusiųjų mokymosi savaitės idėjos, pasidalinta darnaus suaugusiųjų mokymosi patirtimi, inovacinėmis virtualios suaugusiųjų švietimo raiškos formomis. Renginyje paskelbta Metų andragogo nominacija ir pažymėti prasmingiausi darnios plėtros idėjas praktiškai įgyvendinę projektai. Po pietų konferencijos dalyviai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves. Jose mūsų mokyklos mokytojos praktiškai išbandė „Garsų harmonijos?“ metodą bei pasidalino idėjomis apie jo pritaikymą pamokose. „Darniais“ konferencijos dalyvių palinkėjimais panevėžiečiams papuošti medžiai miesto alėjoje tapo baigiamuoju renginio akcentu.

   

Puslapis 9 iš 16