Telšių suaugusiųjų mokykla

Suaugusiųjų mokykla įsijungė į projektą „Europos dviračių iššūkis 2014‘‘

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

Gegužės 20d. 18 val. Telšių suaugusiųjų bei „Ateities‘‘ pagrindinės mokyklos moksleiviai bei mokytojai

gausiai rinkosi į Turgaus aikštę prie seniūnijos. Telšių Visuomenės sveikatos biuro atstovas Mantas Karečka pristatė projekto „Europos dviračių iššūkis 2014‘‘akciją „Mink už Telšius‘‘. Jis pažymėjo, kad pagrindinis šios akcijos tikslas – skatinti gyventojus dažniau naudoti dviratį, mažinti miestų oro taršą bei gerinti gyventojų fizinį aktyvumą. Išklausę sveikinimo žodžių ir susipažinę su maršrutu, visi dalyviai sėdo ant dviračių ir lydimi policijos automobilio, pajudėjo Viešvėnų link. Vieni dviratininkai norėjo važiuoti greičiau, kitiems buvo sunkoka prisitaikyti prie tokio tempo, tačiau buvo stengiamasi išlaikyti vientisą koloną. Privažiavę Viešvėnų tvenkinį , visi dviratininkai sustojo pailsėti, susipažinti ir pabendrauti. Pasigrožėję atgimusia pavasario gamta, grįžome atgal į miestą. Nors ir pavargę(numynėme apie 15 km.), tačiau jautėmės laimingi dalyvavę pilietinėje akcijoje. Manau, kad šis projektas paskatins gyventojus pamėgti dviratį – kaip ekologišką transporto priemonę.

Akcijos dalyvės: Aldona, Jolanta, Gitana

 

Mokomės susitikti su darbdaviu

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Gegužės 20 d. Telšių suaugusiųjų mokyklos moksleiviai dalyvavo Telšių Jaunimo darbo centro organizuotame praktiniame užsiėmime „Darbo pokalbis ir jo imitavimas“. JDC Mažeikių skyriaus vyr. specialistė Ligita Diržininkienė pateikė filmuotą medžiagą su įvairiais darbo interviu pavyzdžiais. Mokiniai komentavo stebėtus atvejus, diskutavo apie tai, ar tinkamai elgiasi pretendentai, atvykę į darbo pokalbį. Naudingi lektorės patarimai apie CV rašymą bei tinkamą prisistatymą darbdaviui ypač pravers dvyliktokams, skaičiuojantiems paskutines dienas mūsų mokykloje.

 

Šimtadienis

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Ši linksma abiturientų šventė vis dar švenčiama TSM. Šiais metais Šimtadienis juodai baltom pėdom pripėdavo visą mokyklą, taip primindamas ir geras, ir blogas dienas, praleistas mokykloje, taip parodydamas, kad tik geras žingsnis liko iki egzaminų. Abiturientai ta proga turėjo įveikti ne tik vienuoliktokų užduotis, bet ir mokytojų paruoštus išbandymus. O prizų būta puikių: egzamino angelo plunksna, atleidimas nuo kontrolinio, nuodėmių išpirkos lapas. Po humoristinės, bet rimtai nuskambėjusios priesaikos šventę užbaigė didžiulis paguodos prizas – tortas, skirtas abiturientų jėgų atsargoms kaupti.

 

   

Prašymas skirti 2% mokyklai

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Mokyklos direktorius

Prašome pervesti 2% pajamų mokesčio į Telšių suaugusiųjų mokyklos sąskaitą. Detalią instrukciją kaip užpildyti formą galite rasti čia.

   

Sveikinimas

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė mokyklos bendruomenė

Sveikiname IVb klasės moksleivę Vaivą Andrejauskaitę rajoninėje vokiečių kalbos olimpiadoje užėmus I vietą. Šaunuolė, Vaiva!

   

ImPrO-F veikla tęsiasi

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Telšių suaugusiųjų mokykla tęsia veiklą Leonardo da Vinci programos tarptautiniame naujovių perkėlimo projekte ImPrO-F – „Profesinio orientavimo tobulinimas – darbas kiekvienam“. Tikslas – susipažinti su šių šalių profesinio orientavimo sistemomis, jas palyginti ir pasidalinti gerąja patirtimi. Pažintis su profesinio orientavimo situacija Vokietijoje, Austrijoje, Anglijoje bei Ispanijoje atveria galimybes tobulinti kompetencijas europiniame lygmenyje.

Gruodžio mėnesį Ispanijoje Madride vyko trečiasis tarptautinio Leonardo da Vinci programos naujovių perkėlimo projekto ImPrO-F partnerių susitikimas. Iš Telšių vyko šeši atstovai. Telšių suaugusiųjų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Aušra Vilkaitė ir vokiečių kalbos mokytoja Dalia Jasiulienė dalyvavo dviejų dienų susirinkime, kurio metu buvo diskutuojama apie projekto veiklos metu iškilusias problemas.

Prieš kelionę mokykloje buvo pristatyta dalyvių parengta modulinių mokymo kursų medžiaga – galutinis laukiamas produktas, kuriuo galės naudotis profesinio orientavimo srityje dirbantys specialistai. 10 nacionalinių bandomųjų kursų dalyvių aptarė temos aktualumą, turinio bei naudojamų mokymo priemonių pritaikomumą. Jų įvertinimas ir buvo perduotas tarptautinio partnerių susitikimo dalyviams. Atsižvelgus į visų šalių atstovų pastabas, buvo nutarta modulių programas dar koreguoti.

Tuo pat metu TSM karjeros koordinatorė Jolanta Stonienė ir anglų kalbos mokytoja Lina Galdikienė pristatė savo sudaryto modulio „Teoriniai pagrindai“ programą. Tarpnacionaliniuose trijų dienų bandomuosiuose apmokymuose dalyvavo daugiau nei 30 kursų dalyvių iš 5 Europos šalių. Pilotiniuose kursuose aktyviai dalyvavo bei visus 6 modulius išbandė ir įvertino kartu į Madridą vykusios profesinio orientavimo specialistės – karjeros ugdymo konsultantė Akvilė Bukinienė ir Plungės teritorinės DB Telšių jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Vitalija Stasiulienė.

Esminiai įpusėjusios veiklos rezultatai:

· Europietiško požiūrio į jaunimo grupių, kurioms gresia socialinė atskirtis, užimtumą skatinimas.

· Prasmingų mainų tarp profesinio orientavimo specialistų skatinimas.

Paklausti „Ką jums davė šie mokymai?“, dalyviai dažniausiai atsakė: „Refleksijos svarbą, santykių formavimą (pasitikėjimą) ir priėjimą prie informacijos.“

Daugiau informacijos apie projektą rasite:

http://www.impro-f.eu/ 

   

Puslapis 10 iš 15