Telšių suaugusiųjų mokykla

Karjeros diena

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

 

Kovo 5 d. Telšių suaugusiųjų mokyklos mokiniai dalyvavo „Džiugo“ gimnazijoje suorganizuotame renginyje „Karjeros diena – 2015“. Abiturientai, susirinkę aktų salėje, išklausė atvykusių rajono svečių sveikinimo žodžius. Aktualius pranešimus apie specialistų poreikį Telšių apskrityje ir Lietuvoje, karjeros ir gyvenimo kokybės sąsajas skaitė darbo biržos bei V. Borisevičiaus kunigų seminarijos atstovai. Būsimieji studentai turėjo galimybę atskiruose kabinetuose susitikti su dominančios aukštosios mokyklos atstovais bei išgirti atsakymus į rūpimus klausimus.

 

 

 

Nacionalinis diktantas suaugusiųjų mokykloje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Grupelė lietuvių kalbos gerbėjų vasario 21 dienos rytą susirinko mūsų mokyklos lietuvių kalbos kabinete rašyti Nacionalinio diktanto. Mums atrodė prasminga taip pagerbti abi Lietuvos Nepriklausomybės dienas, juk būtent rūpestis dėl gimtosios kalbos sukėlė Tautinį sąjūdį ir atvedė į 1918 m. vasario 16-ąją. Trys mokytojos ir dvi mokinės susikaupusios rašė gražia, taisyklinga tartimi Marijaus Žiedo diktuojamą tekstą, o paskui visos diskutavo apie primirštas gramatikos taisykles. Džiaugėmės, kad nuo 2005 metų atsiradusi graži iniciatyva šiemet pasidarė dar prieinamesnė žmonėms – tikrai smagiau rašyti ne savivaldybės salėje, o savame būryje. Tikimės, kad kitais metais tiek mokytojų, tiek mokinių būrelis pagausės, juk nėra taip svarbu varžytis dėl titulo, svarbiausia – rūpestis gimtąją kalba.

„ Gimtoji kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.“ (Mikalojus Daukša (XVI a.))


 

 

Produktyvusis mokymasis – nauja galimybė kitokiam mokiniui

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Nuo kitų mokslo metų Telšių suaugusiųjų mokykla pradės taikyti Produktyviojo mokymo modelį jaunimo ugdymo skyriuje. Ši naujovė jau išbandyta trijose respublikos mokyklose, o nuo rugsėjo 1-osios ją taikys dar septynios (jų tarpe ir TSM).

Vasario 19 d. pradėjome kone metus truksiančius būsimų produktyviojo mokymo mokytojų ir visos mokyklos bendruomenės mokymus, kad per ateinantį pavasarį ir vasarą pasirengtume rugsėjį priimti mokinius į šias alternatyvaus mokymosi grupes. Tai bus devintokai, nusprendę išbandyti kitokį pagrindinio išsilavinimo įgijimo būdą: dalį savaitės dienų mokytis mokykloje, o likusią dalį – praktinio mokymosi vietose. Lektorių komanda mokyklos bendruomenei pristatė „Alternatyviojo ugdymo“ projektą, išaiškino produktyviojo mokymosi teorines prielaidas, aptarė išbandžiusiose mokyklose įvykusius pokyčius mokantis produktyviojo mokymosi būdu.

Mokytojams iškilo daugybė klausimų, bet į juos atsakymų ieškoti dar yra laiko, dar bus seminarų ir diskusijų, bet esame nusiteikę ieškoti naujų būdų mokyti mūsų kiek kitokius neakademinius mokinius.

   

Skaitovų konkursas

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Sausio 20 dieną mūsų mokykloje vyko Telšių rajono mokyklų I zonos skaitovų konkursas. Penkių mokyklų – V. Borisevičiaus gimnazijos, „Germanto“, Viešvėnų, Upynos ir, aišku, suaugusiųjų – mokiniai, mylintys knygą, gebantys suvokti ir scenoje atskleisti meninio teksto prasmes, susirinko varžytis dėl galimybės dalyvauti rajoniniame konkurse. Dalyvavo 13 mokinių – nuo penktoko iki dvyliktoko, jie skaitė daug įdomių tekstų – nuo danties skausmo iki informacinės dietos temos. Mokytojų komisija išrinko 5 labiausiai klausytojus sujaudinusius skaitovus ir suteikė jiems galimybę pasirodyti Žemaitės teatro scenoje.

I zonos skaitovų konkurso 5-8 klasių grupės laureatai:

Mantas Vėlavičius, Viešvėnų pagrindinės mokyklos 6 kl. mokinys;

Vilius Dikontas, V. Borisevičiaus gimnazijos 7a kl. mokinys;

Urtė Žukauskaitė, „Germanto“ pagrindinės mokyklos 8b kl. mokinė.

I zonos skaitovų konkurso 9-12 klasių grupės laureatai:

Roberta Pociutė, Suaugusiųjų mokyklos jaunimo skyriaus 10a kl. mokinė;

Edvardas Grušas, V. Borisevičiaus gimnazijos IVa kl. mokinys

Sveikiname Robertą, džiaugiamės jos gebėjimais ir linkime sėkmės!


 

   

Naujovė suaugusiųjų mokykloje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jaunimo ugdymo skyriaus vedėjas Darius Martinkus

Naujovė suaugusiųjų mokyklos jaunimo ugdymo skyriuje: 2015 m.m. diegiamas produktyvusis mokymas

Lapkričio pradžioje Kaune vyko seminaras mokyklų komandoms apie Produktyviojo mokymosi modelį(PM) ir jo diegimo galimybes. Seminare dalyvavo 20 mokyklų, svarstančių PM modelio diegimą, atstovai. Po seminaro 7 mokyklos išreiškė norą ir pateikė oficialius prašymus dalyvauti PM diegsiančių mokyklų atrankoje. Telšių suaugusiųjų mokykla taip pat dalyvavo PM atrankoje ir įgijo teisę nuo 2015 m.m. diegti produktyvųjį mokymąsi 9 –os klasės mokiniams.

Kuo naudingas produktyvusis mokymas? Šio mokymo esmė- prisitaikyti prie individualių mokinio savybių, gebėjimų ir polinkių. Tai nėra alternatyva mokymuisi, tai alternatyva įprastam ugdymui. Šiandien pastebima, kad daugelis jaunimo nesugeba mokytis tradiciniu būdu, kai kuriems mokiniams trūksta motyvacijos. Kad tokie moksleiviai galėtų rasti savo vietą gyvenime, jiems siūloma per praktinę veiklą už mokyklos ribų įprasminti mokymąsi mokykloje. Kas gali būti patraukliau paaugliui, nei žinoti, kad jis gali daryti tai, ką nori, kas jį labiausiai domina. Mokiniai, pasirinkę mokytis PM būdu, 3 ar 4 dienas mokysis mokykloje, o likusį laiką – praktikos vietoje. (kavinėje, viešbutyje, parduotuvėje ir t.t.)Produktyvųjį mokymą pasirinkusių mokyklų (2012-2014m.Lietuvoje PM modelį jau taikė 3 mokyklos)mokiniai teigė, kad mokydamiesi praktikos vietose susipažino su įvairių profesijų ypatumais, įgijo darbo įgūdžių, suvokė, ką reiškia darbo diena ir jos ritmas. Daugeliui mokinių sustiprėjo mokymosi motyvacija, pagerėjo pažangumas,padidėjo savivertės jausmas. PM- tai naujovė švietimo srityje, kuri palaipsniui turėtų skintis kelią šalies mokyklose.

 

   

Mes jau ruošiamės Kalėdoms!

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Sonata Albrikienė

Papuoškime mokyklą savo rankų darbo džiaugsmeliais, kad visiems pas mus būtų miela, šilta ir jauku. Adata, siūlas, sagutės, karoliukai, žinoma, dar gera draugija – šitaip prišaukiama kalėdinė dvasia. Sumaniausiųjų, darbščiausiųjų tikrai lauks siurprizai.

Tas, kuris neturi Kalėdų širdyje, niekada jų neras po Kalėdų eglute!

 

   

Puslapis 10 iš 17