Telšių suaugusiųjų mokykla

NEAKIVAIZDINIO MOKYMO IVb GIMNAZIJOS KLASĖJE INDIVIDUALIOS KONSULTACIJOS

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

 

20-toji suaugusiųjų mokymosi savaitė

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Aldona Norkienė

2019m. lapkričio 18-24 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pakvietė švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius leistis į mokymosi kelionę- 20-tąją suaugusiųjų mokymosi savaitę. Jos tema: „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“

Lapkričio 19-tąją suaugusiųjų mokyklos bendruomenė susirinko į popietę „Mokymasis kelionėse“. Renginys prasidėjo nuotaikingomis įvairių šalių dainomis bei posmais. Keliauti mėgstantys mokytojai kalbėjo apie tai, kas naudinga ir įdomu svetimose šalyse, kokios patirties galima pasisemti. Mokytoja Jolanta Stonienė spalio 15-18 dienomis dalyvavo mobilumo projekte „Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“. Ji mielai sutiko pasidalinti kelionės įspūdžiais. Mokytoja Jolanta teigė, kad jai labiausiai įsiminė Ibenbiureno Liaudies švietimo aukštoji mokykla, kurioje sudarytos puikios sąlygos mokytis įvairaus amžiaus žmonėms. Pagirtina, kad susitikimuose visur dalyvavo ir miesto meras, kuris akcentavo švietimo reikšmę visuomenei. Pasak mero, kuo daugiau investuojama į švietimą, tuo geresnė visuomenė formuojasi. Vokietijoje daug dėmesio skiriama ir pabėgėlių integracijai į visuomenę. Jie mokomi vokiečių kalbos pagrindų, elementaraus bendravimo bei kompiuterinio raštingumo įgūdžių - visko, kas jiems padėtų įsidarbinti atvykus į svetimą šalį. Dailės mokytoja Aušra Sirutienė prisiminė suaugusiųjų švietėjų stažuotę Estijoje. Prieš pora mėnesių jai teko lankytis Taline. Estijos sostinė taip sužavėjo mokytoją Aušrą, kad ji ir vėl mielai vyktų į šį miestą. Patiko nuoširdus bendravimas, architektūra, kūrybinės erdvės. Nors dažnai girdime apie estų šaltumą, tačiau su jais bendraujant, to nepasakysi. Kaip sakoma, visada geriau patiems pamatyti, negu išgirsti . Mokytoja pasisėmė iš šios kelionės daug puikių emocijų, įkvėpimo kūrybiniams projektams. Fizikos mokytoja Gitana Bugušinskienė pasidalijo įspūdžiais iš kelionės po Izraelį. Keliaudama po Šventąją žemę, mokytoja džiaugėsi galėdama pamatyti svarbias istorines bei religines vietas, pasimėgauti maudynėmis Negyvojoje jūroje. Lankymasis Netanijoje, Galilėjoje, Nazarete bei kituose miestuose suteikė daugiau žinių apie Biblijos pasakojimus. Pamačius žmonių gausą prie Raudų sienos, kilo mintis, kad tikėjimas žmonėms visais laikais buvo ir tebėra svarbus iki šių dienų.

Kelionės ne tik padeda atsipalaiduoti, pakeisti aplinką, bet ir suteikia būdų pagerinti žinias (kalbos, istorijos, religijos ir kt.), o mokymasis padeda mūsų smegenims ilgiau išlikti aktyviems. Tad dažniau keliaukime ir dalinkimės kelionių įspūdžiais!

 

Suaugusiųjų švietėjai lankėsi Vokietijoje Ibbenbiureno Liaudies švietimo aukštojoje mokykloje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Telšių suaugusiųjų mokykla, kartu su 2019 metų pradžioje susikūrusiu Žemaitijos regiono institucijų, organizacijų, vykdančių suaugusiųjų neformalųjį švietimą, konsorciumu, dalyvauja mobilumo projekte ,,Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“ (Nr.2019-1-LT01-KA-104-060360), kuris finansuojamas ,,Erasmus+“ programos suaugusiųjų švietimo sektoriaus 1 pagrindinio veiksmo projekto lėšomis. Projekto koordinatorius - Telšių švietimo centras.

Spalio 15 – 18 dienomis Vokietijoje vyko mokymai, kuriuos organizavo Ibbenbiureno Liaudies švietimo aukštoji mokykla (Šiaurės Reino Vestfalijos žemė, Šteinfurto apskritis). Miesto meras dr. Marc Schrameyer ir mokymų suaugusiųjų švietėjams organizatorė Liaudies švietimo aukštosios mokyklos vadovė p. Cornelia Baumann pasidžiaugė puikia galimybe dalintis patirtimi ir dirbti Europoje taikos metais.

Liaudies švietimo aukštoji mokykla – socialinė įstaiga, kuri koordinuoja miesto kultūros, švietimo ir socialines sritis. Čia įsikūrusi muzikos mokykla, biblioteka, mokymo klasės. Įstaigoje galima baigti pagrindinę mokyklą stacionariuoju ir virtualiuoju būdais. Šioje mokykloje organizuojami įvairūs kursai: kalbų (anglų, ispanų, prancūzų, vokiečių), informacinių technologijų, slaugos, psichologinių žinių ir bendravimo, buhalterinių žinių, fotografijos, teisinės informacijos bei kt. Ypač didelis dėmesys skiriamas imigrantų integravimuisi į vietinę bendruomenę.

Mokymų dalyviai susipažino su edukacinėmis erdvėmis bei mokymo programomis suaugusiesiems, su asociacijų (Jaunimo meno mokyklos) bei privačių asmenų (Teatro) iniciatyvomis teikiant neformalųjį suaugusiųjų švietimą vietos bendruomenėse. Konsorciumo nariai pasisėmė europinės patirties apie darbo su suaugusiaisiais organizavimo tikslingumą ir lankstumą, patobulino savo andragogines kompetencijas.


 

 

Neakivaizdinio mokymo tvarkaraščiai

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Patalpinta informacija apie neakivaizdinį mokymą:

Mokymosi laikas

Tvarkaraštis

 

Tvarkaraščiai 2019/2020 m.m.

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Jau patalpinti nauji tvarkaraščiai:

DIENINĖ pamaina

VAKARINĖ pamaina

   

2019 rugsėjo 1-oji

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Mieli moksleiviai, mokytojai, tėveliai,

Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena, kuri jaudina kiekvieną žmogų, budina prisiminimus ir žadina svajones. Mokykloje mes bręstame kaip žmonės, mokomės pažinti save ir aplinkinį pasaulį, čia sutinkame naujų draugų, čia gimsta gražiausios gyvenimo svajonės.

Visiems mokiniams linkiu drąsiai siekti savo tikslų, nuolat tobulėti, tyrinėti pasaulį ir kurti sėkmingą ateitį. Mokytojams linkiu ištvermės ir pasitenkinimo savo veikla, tėveliams – sėkmės ir kantrybės.

Mieli moksleiviai,

Mokslo metų pradžios šventė įvyks rugsėjo 2 dieną mokyklos salėje. Jaunimo ugdymo skyriaus mokiniams -10 val., suaugusiųjų mokyklos mokiniams – 18 val.

Maloniai visų laukiame!

 

   

Registracija į mokyklą

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Jei dar nesi baigęs vidurinio mokslo, nenusimink – geriau vėliau nei niekada. Užsiregistruok į Telšių Suaugusiųjų mokyklą ir įgyk brandos atestatą! O jei Tau mažiau nei 16-ka, kviečiame mokytis Jaunimo ugdymo skyriuje.

 

TELŠIŲ SUAUGUSIŲJŲ MOKYKLA priima įvairaus amžiaus žmones mokytis 5-12 kl. Galima mokytis dienomis, vakarais, neakivaizdiniu būdu (derinti darbą su mokslu). 9-os klasės mokiniai (jaunimo ugdymo skyrius) gali rinktis produktyvųjį mokymąsi (3 dienas mokomasi mokykloje, 2 dienas – praktikos vietoje).

 

VISŲ MOKYKLŲ MOKINIAI IR STUDENTAI gali lankyti „B“ kategorijos vairavimo mokymo kursus (tikrai maža kaina Telšiuose).

 

REGISTRACIJA Į MOKYKLĄ JAU PRASIDĖJO!

Smulkesnė informacija teikiama tel. (8 444) 60262

   

Kvietimas

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

   

Puslapis 2 iš 14