Telšių suaugusiųjų mokykla

Išvyka į Anykščių kraštą

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Spalio 14 dieną grupė Suaugusiųjų mokyklos mokytojų bei moksleivių išsiruošė į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą. Kelionės metu istorijos mokytoja Gitana Piktužytė supažindino su miesto istorija, lankytinais objektais bei asmenybėmis, išgarsinusiomis Anykščių kraštą.

Pirmiausia pabuvojome Anykščių krašto dainiaus A.Vienuolio name- muziejuje. Nors A.Vienuolis ilgus metus dirbo vaistinėje, tačiau tai jam nesutrukdė tapti žymiu rašytoju bei savo krašto patriotu. Užsukę į A.Vienuolio išsaugotą A.Baranausko klėtelę, kurioje buvo sukurta garsioji poema „Anykščių šilelis“,ekskursijos dalyviai galėjo pamatyti autentiškus literatūros klasiko daiktus, plačiau susipažinti su šia įvairiapusiška asmenybe.

Nepakartojamą įspūdį visiems paliko vienintelis Baltijos šalyse Arklio muziejus. Gidas žaismingai pristatė arklių atsiradimą, jų rūšis bei auginimo istoriją. Muziejuje eksponuojama daug senovinių daiktų, susijusių su ištikimiausiu žmogaus pagalbininku – arkliu. Įdomu buvo pamatyti, kaip senovėje buvo kinkomi arkliai, kokiais padargais naudojosi mūsų protėviai. Smagiausia buvo iš arti stebėti ir glostyti gražuolį bėrį.

Apsilankę Anykščių vyno gamykloje sužinojome įdomių faktų apie žymųjį agronomą Balį Karaziją, tituluojamą Lietuvos vyno karaliumi. Susipažinome su vyno ragavimo kultūra, aromato ir skonio ypatumais. Degustuodami įvairias vyno rūšis, buvome nustebinti , kad Anykščių vynas nė kiek nenusileidžia iš kitų šalių atvežamiems gėrimams.

Gaila, kad diena prabėgo labai greitai ir nebesuspėjome dar daug ko pamatyti, bet tikimės, kad į šį nuostabaus grožio kraštą dar ne kartą sugrįšime.

 

Kurkime mokyklą be patyčių

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

2011 10 03 Telšių suaugusiųjų mokykloje vyko Europos struktūrinių fondų paramos projekto „Mišraus mokymosi modelio įdiegimas bendrojo ugdymo įstaigose“ seminarų ciklas tėvams, mokiniams ir jaunimo organizacijų nariams „Kurkime mokyklą be patyčių“. Pranešėja – Aušra Štreimikytė.


 

Pievelių šnabždesiai 2011

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Rugsėjo 3-4 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos nariai Rumšiškėse pažymėjo mokslo metų šventę andragogams. Ši šventė romantišku pavadinimu „Pievelių šnabždesiai“ Rumšiškių muziejaus dvaro akademijoje organizuota jau ketvirtą kartą, o jos globėjai, organizatoriai (Arūnas Bėkšta, Vilija Lukošūnienė ir dar keletas kitų) žada šią tradiciją tęsti toliau.

Renginyje ne pirmą kartą dalyvavo ir Telšių suaugusiųjų mokyklos mokytojos, Suaugusiųjų asociacijos narės Lina Galdikienė, Aušra Vilkaitė, Gitana Piktužytė, Jolanta Stonienė ir Sonata Albrikienė. Kaip ir kasmet kiekviena dalyvaujanti institucija turėjo prisidėti prie renginio paruošdama pristatymus, dalykinius pranešimus. TSM mokytojos pasidalijo patirtimi, kaip naudoja dailės metodus aktyviam mokymuisi.

Kokie mokytojų įspūdžiai?

- Mes džiaugiamės turėdamos galimybę patirti mokymosi žavesį neformalioje aplinkoje, kai galime diskutuoti apie rūpimas problemas be įtampos, rodos, ir sprendimai ateina išmintingesni.

- Šioje šventėje įprasta draugiškame bendraminčių būryje pasidžiaugti tiek organizacijų, tiek asmeniniais laimėjimais. Kasmet „pasišnabždame“ ir apie ateinančio rudens viltis, ir apie planuojamus nuveikti darbus.

- Nežinau kito renginio, kur taip darniai derėtų profesinis tobulėjimas ir poilsis. Čia skaitomi pranešimai, diskutuojama apie naujas švietimo galimybes, čia leidžiame aitvarus, darome staigmenas, dainuojame, žaidžiame.

- Nuostabu, kai gali mokslo metus pradėti gamtos prieglobstyje, taip arti mūsų kultūros ištakų. Tarsi prisimeni senąsias vertybes, be kurių dabar žmogus skursta.

- Labiausiai džiugina produktyvus ir laisvas bendravimas, nors žmonės susirenka tikrai skirtingi tiek savo charakteriais, tiek profesine patirtimi. Čia lygiomis teisėmis diskutuoja profesoriai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, metodininkai ir mokytojai, ir įdomiausia, kad visi randa ko pasimokyti. Turbūt tai ir yra Suaugusiųjų švietimo asociacijos išskirtinumo ženklas.

 

 

 

 

 

 

   

Paskutinis skambutis 2011m.

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Šį pavasarį Paskutinis skambutis nuskambėjo Telšių suaugusiųjų mokyklos abiturientams.

Dvyliktokai išradingai pristatė testamentą ir perdavė simbolinį raktą vienuoliktokams.

 

 

Išgirdome merginų vokalinio ansamblio atliekamas dainas.

 

 

   

Išvyka į Vilnių

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

2011 m. balandžio 28 d. buvo surengta edukacinė išvyka į Vilnių, skirta mokiniams, kurie gerai mokosi ir aktyviai įsijungia į mokykloje vykstančius renginius.

Kelionės metu aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, Vilniaus senamiestį, Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedrą bei nacionalinį muziejų.

Vakarą mokiniai praleido Mažajame teatre, kur stebėjo A. Čechovo spektaklį – „Vyšnių sodas“.


   

Knygų mugė

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Balandžio 5 dieną mokykloje vyko knygų mugė, kurioje niekas nieko nepardavinėjo. Čia buvo pristatomos 34 naujos populiarios knygos, kurias įsigijo mokykla tarptautinio Grundtvig projekto „Neskaitanti visuomenė kelyje į raštingumą“ lėšomis. Mugės idėją realizavo lietuvių kalbos mokytoja S. Albrikienė ir bibliotekininkė V. Kupčinskienė. Šis renginys – bandymas įgyvendinti projekto tikslą: paskatinti visuomenę skaityti kuo įvairesnę ir kokybiškesnę literatūrą.

Knygas pristatinėjo ir mokytojai, ir mokiniai – tie, kurie buvo jau anksčiau jas skaitę.

 

Grupėse diskutavo apie klasikinės, populiariosios, pažintinės ir psichologinės literatūros intriguojančias naujienas mūsų bibliotekoje.

   

Puslapis 15 iš 16