Literatūrinė paroda „Apie daiktų skambesį ir žodžių džiugesį“

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

2014 m. lapkričio 17–23 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pakvietė jungtis į penkioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės judėjimą. Šių metų savaitės tema „Gyvybės medis“.

Ta proga Telšių suaugusiųjų mokyklos mokytojos Sonata Albrikienė ir Aušra Sirutienė organizavo literatūrinę parodą „Apie daiktų skambesį ir žodžių džiugesį“. Į renginį susirinko visas būrys dailės mokytojų, nevyriausybinių organizacijų atstovų ir net gimnazistų, netrukus tapsiančių jau suaugusiųjų švietimo dalyviais.

Ši paroda ypatinga tuo, kad eksponuojami dailės mokytojos Aušros Sirutienės darbai buvo susieti su Henriko Radausko ir Aido Marčėno poezija. Mokinės, pasirinkusios konkretų dailės darbą, deklamavo jam tinkančias eiles – taip jos atskleidė, kokį jaudinantį ryšį gali turėti skirtingos meno rūšys – dailė ir literatūra. Auditorija buvo nustebinta ir dar vienu eksperimentu – patys tapo bendro kūrybos akto dalyviais: kūrė eilėraščius, pasikliaudami renginio metu sužadintais jausmais ir primintomis poetinėmis raiškos priemonėmis.

Žavią popietę vainikavo Telšių švietimo centro direktorės R. Vargalytės linkėjimai niekada nenustoti mokytis ir kurti, nepamiršti, kad tik harmoninga asmenybė yra darnaus pasaulio pagrindas.