20-toji suaugusiųjų mokymosi savaitė

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

2019m. lapkričio 18-24 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pakvietė švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius leistis į mokymosi kelionę- 20-tąją suaugusiųjų mokymosi savaitę. Jos tema: „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“

Lapkričio 19-tąją suaugusiųjų mokyklos bendruomenė susirinko į popietę „Mokymasis kelionėse“. Renginys prasidėjo nuotaikingomis įvairių šalių dainomis bei posmais. Keliauti mėgstantys mokytojai kalbėjo apie tai, kas naudinga ir įdomu svetimose šalyse, kokios patirties galima pasisemti. Mokytoja Jolanta Stonienė spalio 15-18 dienomis dalyvavo mobilumo projekte „Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“. Ji mielai sutiko pasidalinti kelionės įspūdžiais. Mokytoja Jolanta teigė, kad jai labiausiai įsiminė Ibenbiureno Liaudies švietimo aukštoji mokykla, kurioje sudarytos puikios sąlygos mokytis įvairaus amžiaus žmonėms. Pagirtina, kad susitikimuose visur dalyvavo ir miesto meras, kuris akcentavo švietimo reikšmę visuomenei. Pasak mero, kuo daugiau investuojama į švietimą, tuo geresnė visuomenė formuojasi. Vokietijoje daug dėmesio skiriama ir pabėgėlių integracijai į visuomenę. Jie mokomi vokiečių kalbos pagrindų, elementaraus bendravimo bei kompiuterinio raštingumo įgūdžių - visko, kas jiems padėtų įsidarbinti atvykus į svetimą šalį. Dailės mokytoja Aušra Sirutienė prisiminė suaugusiųjų švietėjų stažuotę Estijoje. Prieš pora mėnesių jai teko lankytis Taline. Estijos sostinė taip sužavėjo mokytoją Aušrą, kad ji ir vėl mielai vyktų į šį miestą. Patiko nuoširdus bendravimas, architektūra, kūrybinės erdvės. Nors dažnai girdime apie estų šaltumą, tačiau su jais bendraujant, to nepasakysi. Kaip sakoma, visada geriau patiems pamatyti, negu išgirsti . Mokytoja pasisėmė iš šios kelionės daug puikių emocijų, įkvėpimo kūrybiniams projektams. Fizikos mokytoja Gitana Bugušinskienė pasidalijo įspūdžiais iš kelionės po Izraelį. Keliaudama po Šventąją žemę, mokytoja džiaugėsi galėdama pamatyti svarbias istorines bei religines vietas, pasimėgauti maudynėmis Negyvojoje jūroje. Lankymasis Netanijoje, Galilėjoje, Nazarete bei kituose miestuose suteikė daugiau žinių apie Biblijos pasakojimus. Pamačius žmonių gausą prie Raudų sienos, kilo mintis, kad tikėjimas žmonėms visais laikais buvo ir tebėra svarbus iki šių dienų.

Kelionės ne tik padeda atsipalaiduoti, pakeisti aplinką, bet ir suteikia būdų pagerinti žinias (kalbos, istorijos, religijos ir kt.), o mokymasis padeda mūsų smegenims ilgiau išlikti aktyviems. Tad dažniau keliaukime ir dalinkimės kelionių įspūdžiais!