Lietuvių kalbos dienos Suaugusiųjų mokykloje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Valstybinės kalbos inspekcijos iniciatyva vasario 16 – kovo 11d. Lietuvos įmonėse, įstaigose, visuomeninėse organizacijose vyksta Lietuvių kalbos dienos. Ši akcija vyksta jau 5-ą kartą.

Suaugusiųjų mokyklos bendruomenė taip pat aktyviai dalyvavo Lietuvių kalbos dienų renginiuose. Mokiniai per įvairių dalykų pamokas diskutavo apie lietuvių kalbos situaciją šiandieniniame pasaulyje. Jaunimo ugdymo skyriaus mokiniai piešė plakatus , sprendė kryžiažodžius, žaidė kompiuterinius žodžių žaidimus. Vasario 28-ą dieną į lietuvių kalbos kabinetą rinkosi moksleiviai ir mokytojai. Rašėme nacionalinį diktantą. Nors diktanto tekstas nebuvo lengvas, tačiau nacionalinio diktanto dalyviai pripažino, kad reikia būti tikrais patriotais ir stengtis išsaugoti bei tobulinti savo gimtąją kalbą. Kovo 3-ą dieną mokykloje lankėsi gimtosios kalbos puoselėtoja, poezijos savanorė - Sigita- Ieva Naglienė. Ji deklamavo populiariausių 2019 m. autorių poezijos kūrinius. Mokiniai nusčiuvę klausėsi J.Jasponytės, V. Grainytės, V.Kazielos, G.Kazlauskaitės, A.Šlepiko eilėraščių. Anot aktoriaus Rolando Kazlo, geriausi tekstai parašyti eilėmis. Dažnas skaitytojas teigia, kad geras eilėraštis veikia kaip burtažodis, kaip užkalbėjimas... Tuo galėjome įsitikinti klausydami talentingos poetės Sigitos – Ievos Naglienės deklamuojamų poezijos kūrinių.

Lietuvių kalbos dienos – tai puiki proga pamąstyti apie lietuviškumo svarbą, paraginti visus saugoti ir gerbti savo gimtąją kalbą, nes ji yra pats didžiausias dvasinis turtas. Anot R.Kiplingo, žodis – galingiausias vaistas, kurį sukūrė žmonija.