„Mokėkime gyventi ir dūžtančiose formose‘‘ (Vytautas Mačernis)

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Nuo kovo vidurio pradėjus plisti koronavirusui ir Lietuvoje netikėtai paskelbus karantiną, pasaulis tarsi sudužo: užsidarė valstybių sienos, sutriko darbo ir mokymosi ritmas, žmonių širdyse pasklido baimė ir nerimas. Tačiau netikėtai pasikeitęs gyvenimas sutrikdė ne visus.

 

Suaugusiųjų mokyklos IIIn klasės mokinė Rasa Ruginienė, išgirdusi apie grėsmingo viruso keliamą pavojų, iš karto nusprendė imtis labdaringos veiklos. Ji su savo dukrelėmis pradėjo siūti apsaugines veido kaukes ir dalinti jas žmonėms nemokamai. Pradžioje kaukėmis aprūpino Platelių kaimo bendruomenę, vėliau savo veikla pasidalino Facebook. Sužinoję, kad galima įsigyti kaukių, į Rasos namus užsuko ir nepažįstamų žmonių iš Kretingos, Plungės, Skuodo. Visi buvo nustebę, kad už kaukių siuvimą moteris neima pinigų. Kai kurie teigė užsisakę internetu ir pakloję nemažus pinigus (nuo 10 iki 20eurų). Tokių atvejų, kai už darbą neimama pinigų, šiandieniniame sumaterialėjusiame pasaulyje jau ir su žiburiu beveik neberasi. Rasa apgailestauja, kad dabar dauguma rūpinasi tik materialinėmis gėrybėmis, vieni kitus kritikuoja, smerkia o patys jokia prasminga veikla nenori užsiimti. Moteris, gimusi ir užaugusi Telšių rajone, Gedrimų kaime, dabar gyvena Plateliuose. „Jaučiu didžiulę trauką Žemaitijai, mano kamienas Plateliuose, o šaknys Telšiuose‘‘ – atviravo moksleivė. Ji teigia labai mylinti savo krašto žmones, todėl ir stengiasi jiems padėti.Darydama gerus darbus, ji jaučiuosi pakylėtai, kartais prisimena poeto Just. Marcinkevičiaus kūrinio „Mažvydas‘‘ žodžius :„Jei kuo ir šviečiam, tai gerais darbais./ Tikėjimas-ir tas be gero darbo-/Kaip valtis be irklų.‘‘ Taigi, pagrindinis Rasos gyvenimo tikslas padėti žmonėms, ypač dabar, kai gyvename iš tiesų „dūžtančiose formose‘‘.

Altruistiškas Rasos pavyzdys įkvepia „šviesti gerais darbais‘‘, susitelkti ir padėti vieni kitiems išgyventi sudėtingą laikotarpį. Jei būsime vieningi ir geranoriškai padėsime vieni kitiems, tikrai įveiksime visas negandas.