Pamokos „Skonio mokykloje“ baigėsi

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Telšių suaugusiųjų mokykla kartu su partneriais iš Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Rumunijos ir Turkijos dvejus metus vykdė projektą „Skonio ugdymo mokykla: mitybos kultūra ir gyvenimo menas Europoje (GOUT)“. Šis su tradiciško bei sveiko maisto kultūros puoselėjimu susijęs projektas jau priartėjo prie pabaigos. Birželio 19-ąją Žemaitijos kaimo muziejuje surengta popietė „Žemaičių kaštavonės“, kurios metu pristatyti projekto rezultatai.

Popietę pradėjo projekto koordinatorė Aušra Vilkaitė. Ji pasidžiaugė, kad projektas visiems dalyviams padovanojo daug gerų emocijų ir suteikė naujų žinių apie maistą. Mokytoja Jolanta Stonienė trumpai apžvelgė, kas nuveikta: dalyviai svečiavosi vieni pas kitus, mokėsi gaminti ir ragavo tradicinius kiekvienos šalies patiekalus. Buvo atrinkti skaniausi, geriausiai visų dalyvių įvertinti patiekalai ir jų receptus nuspręsta sudėti į knygą, kurią planuojama išleisti rudenį.

Po pristatymo žiūrovams buvo parodytas smagus spektaklis „Vyras pagal skelbimą“, kurį suvaidino Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai. Visiems susirinkusiems apie sveiką gyvenimo būdą pasakojo jogos mokytojas Remigijus Juška. Jis vaišino kokteiliu iš vaisių ir dilgėlių, pienių, aviečių bei žemuogių lapų. Renginį baigėme „kaštavodami“ žemaitiškus patiekalus: cibulynę, kastinį, virtinukus su lašinukais ir varške.