Skonio ugdymo pamokos Prancūzijoje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Telšių suaugusiųjų mokykla dvejus metus vykdė Grundtvig mokymo partnerystės projektą „Skonio ugdymo mokykla: mitybos kultūra ir gyvenimo menas Europoje (GOUT)“. Šiame tarptautiniame projekte dalyvavo suaugusiųjų švietimo organizacijos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Rumunijos ir Turkijos. Susitikimai buvo organizuojami visose dalyvaujančiose šalyse. Baigiamasis renginys vyko liepos 3–7 d. Prancūzijoje, Auvillar miestelyje. Lietuvai atstovavo penkios mokytojos iš Telšių suaugusiųjų mokyklos. Apie tai, kodėl nusprendė dalyvauti šiame projekte, kokius įspūdžius parsivežė, sutiko papasakoti projekto koordinatorė Telšių suaugusiųjų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Vilkaitė ir dalyvės Aldona Norkienė bei Jolanta Stonienė.

 

Veiklos pradžia

2006 m. Telšių švietimo centras Suaugusiųjų mokyklai pasiūlė dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Nuo to laiko mokykla gali didžiuotis projektų gausa.

Ilgiausias iš Grundtvig mokymo partnerystės projektų – GOUT (pranc. „skonis“). Vienas iš šio projekto tikslų – atkreipti žmonių dėmesį į regioninį kulinarinį paveldą, produkciją, kuri yra sveika, natūrali, be jokių cheminių priedų.

„Prieš dalyvaudami šiame projekte tikėjomės bendradarbiavimo, asmeninių kontaktų, šalių, kitų kultūrų ir jų kulinarinio paveldo gilesnio pažinimo. Kadangi projektas baigėsi, galiu drąsiai sakyti, kad tai visokeriopai pasiteisino“, - džiaugėsi projekto koordinatorė A. Vilkaitė.

Prancūziška virtuvė

Projekto dalyviai turėjo galimybę praktiškai susipažinti su prancūzų virtuvės ypatumais. O ji - nepaprastai įvairiapusiška. Patiekalų receptai varijuoja nuo itin paprastų, kuriems tereikia kelių šviežių ingredientų, iki labai sudėtingų, kurių gaminimas reikalauja ne tik tinkamo pasiruošimo, bet ir nemažų laiko sąnaudų.

Dalyviai mėgavosi įvairaus skonio prancūziškais patiekalais iš antienos, kiaulienos, taip pat desertais, užkandžiais, sriubomis ir t. t. Svečiai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių dalyvavo ir vyno, sūrių degustacijose, kurių metu suprato, kokia įvairove pasižymi prancūziška virtuvė bei kiek daug dėmesio vietiniai skiria maisto kokybei.

Šių metų rudenį Lietuvoje planuojama išleisti receptų knygą. Joje bus galima rasti patiekalų ruošimo būdų, kuriuos pateikė projekte dalyvavę septynių Europos regionų atstovai. Visi jie orientuoti į sveiką mitybą. Iš lietuviškų patiekalų knygoje bus pateikiama cepelinų, šaltibarščių, cibulynės, morkų kotletų ir kt. valgių receptų.

Valgymo kultūra

Delegacijos atstovus stebino ne tiek pačių patiekalų asortimentas, o tai, kad prancūzai labai daug dėmesio kreipia į valgymo kultūrą: valgant nereikia skubėti, visa tai daryti su malonumu, rinktis mažas porcijas.

„Projekto metu supratome, kad maistas - penas ne tik kūnui, bet ir sielai. Lietuviams reikėtų pasimokyti iš prancūzų teisingai maitintis, nepamirštant bendravimo su šalia sėdinčiais“, - prancūzų valgymo kultūrą gyrė J. Stonienė.

Diskusijos ir seminarai

Projekto tema pasirinkta neatsitiktinai, juk 2013-ieji - Sveikatingumo metai. O sveikata - neatsiejama visuomenės kultūros dalis, viena svarbiausių valstybės, šeimos ir žmogaus vertybių. Buvo siekiama ne tik pasidalinti informacija apie valgymo kultūrą ir gyvenimo meną Europos regionuose: dalyviai diskutavo apie sveiką mitybą, šalių regioninius papročius, apžiūrėjo maisto produktų įmones, susipažino su ekologiško maisto gamybos technologijomis.

Projekto dalyviai Prancūzijoje tarpusavyje dalijosi mintimis ir apie maisto švaistymą. Kiekvienos šalies atstovai pasakojo apie tai, ką jie patys ir jų vyriausybės galėtų padaryti, kad nesuvartoti maisto produktai būtų tinkamai panaudoti. Prieita prie bendros nuomonės, kad juos galima atiduoti vargingai gyvenančioms šeimoms, žvėreliams, naminiams gyvūnams ar tiesiog vežti į fermas. Taip pat reikėtų atlikti didelį šviečiamąjį darbą mokyklose: informuoti mokinius apie maisto švaistymo pasekmes ir būdus, kaip reikėtų to vengti. Galbūt tuomet šeimose atsirastų supratimas, kad pirkti maisto reikia tik tiek, kiek jo suvartojama. Tada prekybos centrai bus priversti kontroliuoti atvežamo maisto kiekį.

Žinios perduodamos mokiniams

Seminaruose ir diskusijose projekto dalyviai daug sužinojo apie sveiką gyvenseną. „Dabar labiau kreipsiu dėmesį į tai, ką valgau, o valgydama - mėgausiuosi. Juk tai yra vienas iš malonumų, nuo kurio priklauso žmogaus gyvenimo kokybė“, - mintimis dalijosi A. Norkienė.

Dalyviai pasisėmė ne tik naudingų žinių, susijusių su mityba, jos problemomis, bet ir gavo asmeninės naudos - praplėtė akiratį. „Turistai pamato šalį tik iš išorės. O mums pasitaikė proga pažinti Prancūziją per jos gyventojus: bendravome su vietiniais žmonėmis, susipažinome su jų kultūra. Džiaugiuosi patobulinusi savo užsienio kalbų žinias“, - šypsojosi J. Stonienė.

Į šio projekto veiklą buvo įtraukti ir Telšių suaugusiųjų mokyklos mokiniai. Jie prisidėjo prie mokykloje vykusios lietuviškų patiekalų parodos. „Moksleiviai noriai įsitraukia į projektus. GOUT – ne išimtis. Šių metų pavasarį abiturientams, gerai mokantiems užsienio kalbą, buvo suteikta galimybė išvykti į Vokietiją. Taip mokiniai skatinami domėtis regioniniu kulinariniu paveldu bei su mityba susijusiomis problemomis”, - džiaugėsi A. Norkienė.

Artėjančiais mokslo metais mokytojos žadėjo papasakoti savo ugdytiniams apie projekto metu patirtus įspūdžius ir gvildentas problemas.