Veikla

Karjeros pamoka suaugusiems

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Sprendimai, susiję su mokymusi, savirealizacija, profesija bei darbu, priimami visą gyvenimą, todėl karjeros paslaugos aktualios bet kurio amžiaus besimokančiajam. Ugdymas karjerai prisideda prie asmens mokymosi ir darbo motyvacijos kūrimo, geresnių mokymosi rezultatų, sėkmingo perėjimo iš vieno mokymosi lygmens į kitą bei padeda prisitaikyti nuolat besikeičiančioje darbo rinkoje. Pirmąją šių mokslo metų mokymosi savaitę suaugusiųjų mokyklos mokiniai dalyvavo karjeros pamokoje. Atliktos linksmos užduotys bei jas apibendrinanti diskusija padėjo suprasti, kad kiekvieno skirtingas požiūris nulemia skirtingus kelius tikslo link. Plačiau apie šią pamoką skaitykite čia: http://ec.europa.eu/epale/lt/content/karjeros-pamoka-suaugusiems

 

 

 

„Mano svajonių profesija“

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Kovo 17-27 dienomis mokykloje vyko fotonuotraukų konkursas „Mano svajonių profesija“. Dalyviai varžėsi dvejose grupėse: dešimtų ir vienuoliktų – dvyliktų klasių mokiniai. Išrinktos gražiausios Aurimo Ūbarto (10kl.) ir Deivido Šalaševičiaus (12kl.) nuotraukos pristatytos parodai Telšių švietimo centre.

Štai kokias profesijas mokiniai įamžino nuotraukose:


 

 

Viešėjo Kuršėnų politechnikos mokyklos atstovai

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Kovo 25 d. Telšių suaugusiųjų mokyklos ir jaunimo skyriaus dešimtokai bendravo su atstovais iš VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos. Mokiniai susipažino su specialybėmis, kurias galima įsigyti baigus dešimtą klasę, išklausė papasakojimo apie mokyklos veiklą, išgirdo atsakymus į rūpimus klausimus apie mokymąsi šioje mokykloje. Išdalintuose informaciniuose leidinukuose informacija gali sudominti ir dvyliktokus, norinčius greitu keliu įsigyti paklausią profesiją.

Daugiau informacijos apie Kuršėnų politechnikos mokyklą galima rasti:

http://politechnika.w3.lt/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Telšių suaugusiųjų mokyklos dvyliktokai kovo 5 d. dalyvavo atvirų durų renginyje Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Abiturientai susidomėję klausėsi pasakojimo apie pareigūnų darbą viešojoje bei kriminalinėje policijose, “pasimatavo” policininko ekipiruotę. Atstovai iš mokymo įstaigų supažindino su galimybe mokytis Lietuvos policijos mokykloje bei Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete.

Daugiau informacijos stojantiesiems:

http://lpm.policija.lt/lt/mokymas/pirminis_profesinis_mokymas/Priemimas

http://www.mruni.eu/lt/busimiems_studentams/bakalauro_studijos/

 

 

Tarptautinę žinių ir išsilavinimo parodą “Studijos 2014” aplankius

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Ugdymo karjerai kabinetas papildytas naujausia informacija apie mokymo įstaigų siūlomas programas.

 

Vasario 6 – 8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre Vilniuje vyko tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda “Studijos 2014”. Renginio metu mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su šalies ir užsienio universitetų, kolegijų bei profesinio mokymo įstaigų pasiūlytomis programomis. Karjeros konsultantai, verslo įmonių atstovai, studentai bendravo su moksleiviais, siekdami motyvuoti savarankiškai mąstyti renkantis profesiją. Ypač didelio dėmasio sulaukė gyvas profesijų demonstravimas. 

„Lietuvos ateitį kurs išsilavinęs ir kūrybingas jaunimas. Svarbu, kad šalies universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos nebūtų diplomų fabrikai, o suteiktų kokybiškų žinių ir realių įgūdžių. Būtina suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui atskleisti savo gebėjimus, atrasti geriausiai tinkančią specialybę ir susirasti darbą. Nuo to priklausys šalies ekonomika, kultūra ir socialinė gerovė“, – sakė prezidentė, sveikindama parodos dalyvius.

Skaitykite daugiau           :http://www.15min.lt/naujiena/studentu-zona/karstos-zinios/dalia-grybauskaite-atidariusi-paroda-studijos-2014-svarbu-kad-universitetai-kolegijos-ir-profesines-mokyklos-nebutu-diplomu-fabrikai-234-403626#ixzz2seCeToeN

 

 


 

   

Susitikimas su VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro atstove

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Sausio 16 dieną mokykloje svečiavosi VŠĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro direktorės pavaduotoja Rita Leščiauskienė. Ji bendravo su 10 klasių moksleiviais, pristatė jiems Telšių regioninio profesinio centro mokymo įstaigas Telšiuose ir Varniuose. Viešnia supažindino mokinius su specialybėmis, kurias galima įsigyti šiose įstaigose baigus dešimtą klasę bei pakvietė susidomėjusius mokinius atvykti pas juos ir plačiau sužinoti apie galimybes ten mokytis.

 

Daugiau informacijos apie šį profesinio mokymo centrą galima rasti:

http://telsiurpmc.lt/informacija-stojantiems/

 

 

 

   

Savęs pažinimo diena Telšių suaugusiųjų mokykloje

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė, Telšių suaugusiųjų mokyklos karjeros koordinatorė

2013 m. lapkričio 18-24 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija paskelbė keturioliktąją suaugusiųjų švietimo savaitę “Suartėjimai: nuo asmeninės savasties iki Europos piliečio”.

Savaitė skirta savęs pažinimui ir supratimui, asmeninės savasties puoselėjimui, savo šaknų paieškai kultūroje, kalboje ir tarmėse, suvokimui, kad nuo mūsų pačių priklauso asmeninė, bendruomenės, tautos, Tėvynės ir Europos gerovė.

Telšių suaugusiųjų mokykla aktyviai dalyvavo bei pati organizavo savaitės renginius. Lapkričio 19 d. mokykloje buvo skelbiama savęs pažinimo diena. Mokiniai rinkosi į netradicinę karjeros pamoką. Telšių rajono mokyklų karjeros konsultantė Akvilė Bukinienė asmeniniu pavyzdžiu sudomino pamokos dalyvius, papasakodama apie savo profesinės karjeros kelią. Diskusijai kelią atvėrė parodyta video medžiaga apie studijas Lietuvoje bei užsienyje. Karjeros konsultantė kalbėjo apie pirmojo karjeros žingsnio – savęs pažinimo – svarbą siekiant sėkmingos profesinės ateities, paragino mokinius rašyti asmeninius karjeros planus. Suaugusiųjų mokyklos mokiniams profesinės sėkmės pavyzdžių toli ieškoti nereikia, nes kiekvienoje klasėje yra jau dirbančių besimokančiųjų, kurie mielai pasidalija jau turima patirtimi.

Karjera – visą gyvenimą trunkantis procesas, todėl šios srities klausimai aktualūs tiek mokiniams, tiek ir mokytojams. Kitas tą dieną mokykloje vykęs renginys – bandomieji mokymai apie savęs pažinimo kompetencijų svarbą profesinei karjerai. Mokyklos mokytojams bei svečiams – karjeros paslaugų teikėjams – buvo pristatyta tarptautinio Leonardo da Vinci programos naujovių perkėlimo projekto ImPrO-F „Profesinio orientavimo tobulinimas – darbas kiekvienam“ dalyvių parengta modulinių mokymo kursų medžiaga. Renginio dalyviai atliko užduotis, skirtas savo kompetencijų įsivertinimui, žaismingai pasakojo apie asmenines savybes bei vertybes, susijusias su darbu. Buvo diskutuojama apie mokymo medžiagos aktualumą, turinio bei naudojamų mokymo priemonių pritaikomumą.

Pažintis su profesinio orientavimo situacija Vokietijoje, Austrijoje, Anglijoje bei Ispanijoje atvėrė galimybes palyginti, įvertinti bei dalintis gerąja patirtimi europiniame lygmenyje.

 

   

Informacinis renginys „Profesijos pasirinkimo kelias“ Telšių Jaunimo darbo centre

Dėmesio, atidarykite naujame lange. PDFSpausdintiEl. paštas

Parašė Jolanta Stonienė

Spalio17 d. Telšių suaugusiųjų mokyklos mokiniai dalyvavo Plungės teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus informaciniame renginyje „Profesijos pasirinkimo kelias“. Telšių JDC skyriaus vedėja Vitalija Stasiulienė supažindino su centro teikiamomis paslaugomis, situacija darbo rinkoje, šiuo metu paklausiomis profesijomis. Mokiniai atliko savęs pažinimo testus, užduotis apie profesijų pažinimą bei stengėsi „apginti“ savo pasirinktą profesiją.

Daugiau informacijos apie Jaunimo darbo centrų veiklą ieškokite:

http://www.ldb.lt/jaunimui/naudinga/Puslapiai/pradinis.aspx

 

   

Puslapis 1 iš 3